top of page
FotoKM-8949.jpg

Data: 2023/ 24

Vieta: LTBA Gedimino namai, Vilnius

Mokytojai: Anželika Cholina ir Živilė Baikštytė

A|CH Meistriškumo klasė 
prie LTBA

KOKS YRA MEISTRIŠKUMO KLASĖS TIKSLAS? 

 

Tapti profesonaliu teatro artistu.

 

Pasiruošti ir įgauti patirties pasirodyti A|CH teatro scenoje, šokio spektaklyje, su Lietuvos žvaigždėmis.  

 

Įgauti vieno sezono nemokamą sceninę praktiką teatre. 

Turėti dvi profesijas: savo pasirinktą bei teatro artisto. (A|CH teatras artistams suteikia galimybę turėti laisvą grafiką, kuris leistų turėti du darbus).

meistriskumo_klae_andzelika_cholina_prie_ltba.png

1-oji privati Baleto Akademija Lietuvoje

Prestižas, kokybė, elegancija

ACH Meistriškumo klasė prie LTBA

Apie meistriškumo klasę:

Jeigu tau jau yra 11 metų, tu turi šansą patekti į ACH teatro Meistriškumo klasę prie LTBA! 

Tai analogo Lietuvoje neturinti klasė, kuri buvo įsteigta 2022 m. rugsėjo mėn. ir šiemet tęsia savo veiklą LTBA. Šioje klasėje, praėję specialią atranką, mokosi gabūs baletui ir šokio menui vaikai iš įvairių Lietuvos baleto mokyklų. 

 

Klasei vadovauja ACH teatro įkūrėja, režisierė-choreografė, docentė Anželika Cholina ir LNOBT bei ACH teatro prima balerina, šiuo metu vedančioji ACH teatro ir LNOBT baleto trupės pedagogė-repetitorė Živilė Baikštytė. 

Meistriškumo klasės darbo planas:

Pamokos Meistriškumo klasėje prasidės nuo rugsėjo 10 d. ir vyks kiekvieną sekmadienį, nuo rugsėjo mėn. iki liepos mėn., Gedimino pr. 22, Vilniuje, pagal šį planą:

 

1) 15:00 - 17:30 - Meistriškumo klasė su Živile Baikštyte

2) 17:30 - 19:00 - pamoka arba pastatyminė repeticija su Anželika Cholina

Mokymo procesas savyje apima šias kryptis:

1) Klasikinio šokio pamokoje su Živile Baikštyte mokiniai, teoriškai ir praktiškai, mokosi klasikinio šokio metodikos ir atlikimo meno. Pamoka susidaro iš klasikinio šokio kombinacijų prie atramos, salės viduryje, šuolių, sukinių bei puantų technikos. Metodinės žinias Ž. Baikštytė perduoda pasitelkdama ne tik asmeninę baleto solistės patirtį, bet ir remiasi Agripinos Vagonovos klasikinio šokio metodika, kurią susistemino ir perdavė Jolanta Vymerytė.

2) Anželikos Cholinos pamokoje vyksta mokinio virsmas į artistą — naudodama savo unikalią metodiką, apjungdama įvairias šokio technikas ir aktorinio meistriškumo žinias, spektaklio ar choreografinių eskizų pastatyminio proceso metu, choreografė atskleidžia mokinio vidų ir padeda susiformuoti jo individualybei. 

Tikslas:

Akivaizdus pirmųjų mokslo metų rezultatas - ACH teatro šokio spektaklio “JAUNYSTĖ arba scenarijai pagal kuriuos gyvena tėvai ir vaikai” premjera, kuri įvyko 2023 m. liepos mėn. ir buvo parodyta 6 kartus įvairiuose Lietuvos miestuose. Šiame spektaklyje dalyvauja visi — dvylika ACH Meistriškumo klasės mokinių. “Jaunystė” jau įgavo didžiulį populiarumą, yra sėkmingas, repertuarinis spektaklis, kuris bus rodomas ne vieną sezoną, todėl natūraliai susidursime su jaunųjų artistų, kurie šiame spektaklyje šoka VAIKUS, kaita — vaikai užauga, todėl šiais metais nuspręsta į Meistriškumo klasę kviesti mokinius nuo 11 metų, kurie, laikui bėgant, galėtų pakeisti “Jaunystėje” esamus vaikus-artistus,

o šie galėtų šokti jau kituose choreografės darbuose.

Anželika Cholina savo Meistriškumo klasės mokinius kviečia dalyvauti ne tik ACH teatro pastatymuose — LTBA Kauno filialo mokinės dalyvauja Kauno muzikinio teatro, Anželikos Cholinos kurtame balete pagal A.Šenderovo muziką “Dezdemona”, kuriame sukūrė Jago dukters vaidmenis.

 

Užsiemimų laikas: 

Sekmadieniais nuo 15:00 iki 19:00 (nuo rugsėjo 10 d.)

 

Vieta: 

LTBA Gedimino namai (Gedimino pr. 22, Vilnius).

 

Kaina: 

1 mėn. Meistriškumo klasės kaina - 400 EUR.

Atranka:

Įgauta patirtis ACH Meistriškumo klasėje yra vienareikšmiškai unikali, svarbi ir didelė, todėl norinčius mokytis, mergaites ir berniukus nuo 11 metų, kviečiame registruotis į atranką, kuri įvyks š.m. rugsėjo 10 d. 12 val. LTBA Gedimino Namuose,

Gedimino pr. 22, Vilniuje. 

Atranka į Meistriškumo klasę vyks šia tvarka:

12:00 - Stojančiųjų klasikinės variacijos ar šiuolaikinio šokio peržiūra. Suprasdami, kad po atostogų, stojančiųjų kūnai nebus visiškoje formoje, siūlome ir alternatyvą - improvizaciją.

Savo variacijos ar laisvo šokio muziką turėkite su savimi telefone, arba atsiųskite paštu sliesoraitiene@baletas.com

 

Jeigu po šios dalies jūsų vaikas bus atrinktas, jis tęs atranką toliau ir sudalyvaus bandomosiose pamokose su jau esančiais Meistriškumo klasėje mokiniais:

 

13:30 - klasikinio šokio pamoka su Živile Baikštyte

 

15:15 - pamoka su Anželika Cholina

 

16:45 - rezultatų paskelbimas

 

17:00 - esamų ir naujai patekusių į Meistriškumo klasę tėvų susirinkimas, kuriame aptarsime praeitą ir ateinantį sezoną, supažindinsime su Meistriškumo klasės specifika ir atsakysime į Jums rūpimus klausimus.

Su savimi reikia turėti repeticijų aprangą, muziką su pakrautu telefonu (jei nesiuntėte paštu). Taip pat turėkite lengvų užkandžių ir vandens, nes diena bus ilga.

A|CH Teatro spektaklių galerija

bottom of page